JYP Junioreille vuoden 2021 Tähtiseura -kannustepalkinto!
JYP JunioritJulkaistu: 18.11.2021 11.40

JYP Junioreille vuoden 2021 Tähtiseura -kannustepalkinto!

Suomen Olympiakomitea palkitsee jo kuudennen kerran lasten ja nuorten urheiluseuroja Tähtiseura-laatupalkinnoilla. Vuonna 2021 Gasumin lahjoittaman 5000 euron pääpalkinnon sai Lahti Basketball Juniorit ry – onnittelut!

Pääpalkinnon lisäksi palkittiin valtakunnallisesti 14 lasten ja nuorten Tähtiseuraa Gasumin lahjoittamilla 1000 euron kannustepalkinnoilla. Liikunnan aluejärjestöt valitsivat alueelliset omat ehdokkaansa, joista Olympiakomitea teki lopulliset valinnat yhdessä Gasumin kanssa yli 100 seuran joukosta.

JYP Juniorit ry:lle myönnettiin alueellinen kannustepalkinto.
Kiitos kaikille seuran ihmisille – pidetään yhdessä huolta laadukkaasta lasten ja nuorten jääkiekkotoiminnasta!

Seuran keväällä 2021 saavuttamasta Tähtiseura -statuksesta ja Tähtiseurat laatuohjelmasta voit lukea lisää alla olevasta linkistä:
https://www.jypjuniorit.fi/seura/313/tahtiseura

Linkki Olympiakomitean uutiseen:
https://www.olympiakomitea.fi/2021/11/17/lahti-bas...