Kevään tyttökiekkokerhot - maksuttomia harjoituskertoja tytöille!
JYP JunioritJulkaistu: 18.01.2024 08.40

Kevään tyttökiekkokerhot - maksuttomia harjoituskertoja tytöille!

Kevään 2024 aikana JYP Junioreiden tyttökiekkokerho kolmena ajankohtana!

Vuoden ensimmäinen tyttökiekkokerho lauantaina 20.1. klo 11.15-12.15 harjoitusjäähallilla (hh2).

Muut ajankohdat kannattaa myös jo merkitä kalenteriin:

  • la 24.2. klo 15-16 Harjoitusjäähalli (hh1)
  • su 24.3. klo 12.15-13.15 Kilpajäähalli

Ilmoitamme mahdollisista aikataulumuutoksista niiden ilmetessä.

Tyttökiekkokerhot sisältävät ohjattua toimintaa seuramme valmentajien ja tyttökiekkokoordinaattorin johdolla. Lisäksi tunnille on mahdollista tulla luistelemaan myös itsenäisesti huoltajan kanssa. Kerho tarjoaa mitä loistavimman tavan tutustua uuteen lajiin, kokea liikunnan iloa ja tutustua uusiin samanhenkisiin kavereihin! Näin ulkojääkauden ollessa parhaimmillaan, tarjoaa tyttökiekkokerho myös näppäriä vinkkejä itsenäiseen harjoitteluun.

Kerhoon osallistuminen ei sido seuramme muuhun toimintaan, mutta tarjoamme kiinnostuneille kerhokerran yhteydessä hyödyllistä tietoa muusta harrastustoiminnastamme, johon on helppoa hypätä mukaan kauden missä vaiheessa tahansa.

Tyttökiekkokerho on maksuton ja avoin kaikille lapsille. Ilmoittautumista ei tarvita, riittää, että saapuu paikan päälle tunnin alkaessa. Mukaan tarvitset luistimet, kypärän sekä paksut hanskat. Mailan voi ottaa mukaan mikäli sellainen löytyy, mutta myös paikan päältä on lainattavissa rajallinen määrä mailoja.

Vuosi 2024 on loistava aika uudelle jääharrastukselle - lämpimästi tervetuloa mukaan!